All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ aluminized fiberglass fabric ] match 382 Products.
Flexible Hose Fabricating Material: Silver Heat Reflective Aluminum Fiberglass Cloth
| Weight: | 470 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 Mm |
| Color: | Silver Grey |
Thermal Insulating Aluminized Glass Cloth – Fire Retardant for Steam Pipelines & Fire Suits
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Fire Resistant Fiberglass Cloth with Aluminum Foil Lamination
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Satin Weave Polyurethane Coated Fiberglass Fabric for Fabric expansion joint
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.4mm |
Food Grade Black Brown Ptfe Coated Fiberglass Fabric Chemical Corrosion Resistant
| Weight: | 580 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Grey |
Fireproof PU Coated Fiberglass Fabric 460gsm Heat Resistant Blue Black
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Fire Retardant PU Coated Fiberglass Fabric 460gsm Heat Resistant
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Fireproof PU Coated Fiberglass Fabric 460gsm High Temperature Resistant
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Abrasion Resistant PU Coated Fiberglass Fabric with Oil and Solvent Resistance in 1m to 1.55m Width
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
M0 Approved PU Coated Fiberglass Fabric with Abrasion and Oil Solvent Resistance for High Temperature Applications
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |

