All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ customized pu coated fabric ] match 490 Products.
Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtain And Smoke Curtains
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
PU Coated Fiberglass Fabric Specially Coated High Temperature Fiberglass Cloth
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Fireproof PU Coated Fiberglass Fabric one Sided For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
C Glass Polyurethane PU Coated Glass Fabrics For Welding Blanket
| Name: | PU Coated Glass Fabrics |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Thickness: | 0.0248 Inch |
0.41mm Thickness PU Coated Fiberglass Fabric Two Sides Alkali Free
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm Thickness |
Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth Fireproof PU Coated Fiber Glass Cloth Insulation Mattress Insulation Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Pu coated fiber glass fabric insulation fireproof silicone rubber coated fiberglass cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Professional Safety Pu Coated Fiberglass Fabric Fire Blanket Heat Insulation
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Single Side 1070gsm PU Coated Fiberglass Cloth Flame Retarded
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Fireproof Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric Fire Resistant Thermal Insulation
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |

