All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 759 Products.
Fireproof 850g/m2 Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric High Silica Fiberglass Cloth
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
850g/m2 Fireproof Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric High Silica Fiberglass Cloth
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
Wholesale Custom 850g/m2 Fireproof Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric High Silica Fiberglass Cloth
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
Asbestos Free Woven Fiberglass Fabrics With Silicone Coating For Removable Insulation Jacketing
| Maximum Continuous Temperature: | 1100°F(550°C) |
|---|---|
| Thickness: | 0.016 Inches(0.4mm) |
| Weight: | 15 Oz./Sq. Yd. (510 G/sqm) |
Thermal Insulation PU Coated Fiberglass Fabric / High Heat Resistant Fabric 1.2mm For Flexible Expansion Joint
| Unit Weight: | 30.88 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.057 Inch |
High Silica Fabrics Fire Proof Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
Antistatic Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
Silicone Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joint Cloth Colors Can Be Made As Request, Grey, Black, White, Etc
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Coated Fiberglass Fabric For Fire Blanket Welding Curtains
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
silicone rubber coated fiberglass fabric for Expansion Joint,fire curtain,smoke curtain,welding blanket
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |

