All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 410 Products.
Good Chemical Resistance Silicone Coated Fiberglass Fabric For Insulation Facings
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Fire Resistant Fiberglass Cloth Colorful Silicone Coated Fiberglass Fabric Fireproof
| Product Name: | Fire Resistant Fiberglass Cloth For Floating Roof Tanks Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
PU Impregnated Cloth Rubber Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
High Temperature Fire Resistant Fiberglass Fabric Durable Polyurethane Coated
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric Used In Flexible Fabric Connector
| Material: | 400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Industrial Heat And High Temperature Fabrics Fire Resistant Fiberglass Fabric
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Surface Treatment: | Polyurethane(PU) Coated |
High Strength Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fabric Expansion Joint
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | 4H Satin |
| Weight: | 580gsm (17 Oz) |
Polyurethane (PU) Coated Fiberglass Fabric for Thermal Insulation And Fire Protection
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
High Temperature Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric Heat Resistant Silver Grey Glass Fiber Cloth
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |
Multiple Colors Customized Smoke Blocking Curtains Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |

