All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ temperature resistant fiberglass cloth ] match 1307 Products.
Thermal Insulation Silicone Coated Fiberglass Fabric Fireproof For Smoke Detector
| Weave Type: | 4H Satin |
|---|---|
| Coating: | Double Sides Silicone Rubber Coated |
| Thickness: | 0.42mm |
Silicone Coated Fiberglass Fabric Insulation Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass For Fire Prevention
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
High-temperature silicone coated glass fabric Good light, UV, and oxidation resistance for Welding protection
| Material: | Silicone Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Tape: | C-glass |
silicone rubber coated fiberglass fabric for Expansion Joint,fire curtain,smoke curtain,welding blanket
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Silicone Coated Fiberglass Fabric for Smoke and Fire Curtain
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
High Quality Fire Retardant High Silica Rubber Fiber Glass Cloth
| Base Material: | S.S Wire Reinforced Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Type: | E-Glass |
Gray and red Color Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fabric Expansion Joints
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Silicone Coated Fiberglass Flame Resistance Fabric For Welding Protection
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric On Single Side For Smoke And Fire Curtain
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
High Temperature Fiberglass Cloth Black Graphite Coated Fabric with Fire Resistance and Abrasion Properties for Fire Control Systems
| Unit Weight: | 28.82oz/sqy Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 2000mm |
| Standard Thickness: | 0.039 Inch |

