All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal conductive insulating silicone fiberglass cloth ] match 19 Products.
Excellent Insulation Thermal Conductive Silicone Coated Fiberglass Fabric with 50 m / 100 m Roll Length
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Excellent Insulation Thermal Conductive Water Repellent Silicone Coated Fiberglass Fabric Silicone Fiberglass Cloth
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Heat Resistant Fireproof Curtains Insulating Thermal Conductivity Silicone Rubber Coated Fibergla
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Excellent Insulation Thermal Conductive Silicone Fabric Cloth Fire Retardant Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Heat Insulation 550C Fiberglass Rope For Industrial Furnace Fireplaces Door Heat Seals
| Diameter: | 25mm |
|---|---|
| Working Temp.: | 550 C |
| Materail: | E-glass Fiber |
Heat Insulation 550C Fiberglass Rope For Industrial Furnace Fireplaces Door Heat Seals
| Diameter: | 25mm |
|---|---|
| Working Temp.: | 550 C |
| Materail: | E-glass Fiber |
14 OZ Insulation Material Grey Coating Fabric With Silicone For Covers And Jackets
| Weight: | 510 G/M2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.44 Mm |
| Color: | Grey |
Silicone Coated Glass Fiber Fabric 0.4 Mm Cold And Heat Resistant Material
| Weight: | 510 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.44 Mm |
| Color: | Silver Grey |
Fabric Expansion Joint Cloth with 1700 Celsius Temperature Resistance, 600gsm Weight, and Alkali Free High Silica Fabric
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
High Temperature Fiberglass Heat Resistant Rope For Insulation Packing Industrial Stoves Door
| Diameter: | 25mm X 25mm |
|---|---|
| Temp. Resistance: | 550 C |
| Base: | 100% E-glass 9um |

