All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 965 Products.
Pipe Non-metallic Fiber Air Compensator Fabric Expansion Joint
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
High Silica Fiberglass Cloth Heat Resistant 18OZ Silica Cloth Smoke Door Heat Insulation Pad
| Unit Weight: | 18oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.024inch |
China Products Customized Fabric Air Distribution Ducts PU Coated Fabric
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Medium Weight Silicon High Temperature Fiberglass Cloth For Shipping Building Insulation
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 580 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Green High Temp Fiberglass Fire Curtain Fabric Cloth For Building Fire Control System
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
0.85mm White Silicone Coated Fabric For Fire Curtain System E 120 Fire Protection
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
0.8mm Turbine Blanket High Temperature Fiberglass Cloth 8H Satin 3784HT 550C
| Application: | Fire Blanket |
|---|---|
| Weight: | 880 G/sq.mtrs |
| Working Temperature: | 550 C |
High Temperature Insulation Fabrics For Turbine Blankets In Offshore Project
| Weight: | 600g/sqm |
|---|---|
| Industrial Fire Blanket Roll Width: | 920mm |
| Thickness: | 0.6mm |
17 Oz Salmon Welding Curtains & Blanket
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |

