All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ acrylic coated fiberglass fire retardant fabric ] match 115 Products.
Heat Retardant High Temperature Fiberglass Cloth 2250g Graphite Coated Turbine Blankets
| Weight: | 2250g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 2.5mm |
Chemical Resistant Fireproof Fiberglass Fabric for Welding Drapes Blanket
| Alkali Content: | Medium |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Acylic |
1200g Silca High Temperature Fiberglass Cloth 12H Satin For Welding Protection Blanket
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.3mm |
Factory Direct Sales Flame Retardant Waterproof Silica Fiber Glass Fabric
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
17 Oz Salmon Welding Curtains & Blanket
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
0.8mm 1.5mm High Temperature Thermal Insulation Silicone Glass Fabric Cloth For Welding Protection Blanket Fire Curtains
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
17 Oz 1000°F Fire Resistance Welding Blanket with 16 Mil Thickness for High Temp Grinding Sparks
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
17 Oz High Flexible Welding Blanket with 16 Mil Thickness for Heat Insulation and Fire Resistance
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
16 Mil Double Side Splatter Guard Welding Blanket and Fireproof Blanket for Industrial Protection
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
17 Oz 16 Mil Double Side Welding Blanket Fireproof Blanket for High Temperature Protection
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |

