All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ aluminized fiberglass cloth ] match 296 Products.
Welding PU Coated Fiberglass Fabric Cloth Fire Barrier M0 Isolating Fabric Canvas 0.4mm
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.4mm |
Heat resistant material silicone rubber coated fiberglass fabrics for flexible expansion joint
| Weight: | 1120 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Color: | Red |
Heat resistant material silicone rubber coated fiberglass fabrics for flexible expansion joint
| Weight: | 1120 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Color: | Red |
550℃ High Thermal Flange Cover Material: 0.4mm Aluminum Foil Fiberglass Insulation Blanket
| Color: | Silver |
|---|---|
| Application: | Fittings And Flange Covers |
| Weight: | 450g/sq.mtr |
Twill Weave PTFE Coated Fiberglass Fabric High Temperature Resistant
| Name: | PTFE Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Advantage: | High Temperature Resistant |
M0 Fire Certified 0.4mm Fiberglass Cloth, PU Coated for Air Distribution System
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Grey |
Stainless Steel Wire Reinforced Fiberglass Cloth With PU Coating 0.7mm For Fire Blanket Smoke Curtains
| Total Weight/ Nominal Weight: | 690g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1200mm 1520mm |
| Nominal Thickness: | 0.7mm Fiberglass Fabric |
Home Safety Emergency Fiberglass Welding Blanket Roll Fire Protection Fire Blanket
| Application 1: | Safety Emergency Fire Protection Fire Blanket |
|---|---|
| Color: | White,grey,or Customized |
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
Heavy Duty Fiberglass Welding Blanket - 550°C Heat Resistant, Acrylic Coated Fire Blanket in Customizable Sizes
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Surface Treatment: | Acrylic Coated |
High Temperature Resistant High Silica PU Coated Fiberglass Flame Retardant Fabric for Fire Curtain
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Grey |

