All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ chemical resistant coated fiberglass fabric ] match 1193 Products.
Customize Flexible air Duct Connector for Ventilation System
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Fireproof Fiberglass Cloth Coated Silicone Rubber For Welding Fire Blanket
| Color: | Red |
|---|---|
| Maximum Temperature: | 550°C(1100°F) |
| Weight: | 580 G/sqm(17 Oz./Sq. Yd.) |
Good Abrasion Resistant Fire Blankets Durable Welding Blankets
| Basic Fabric: | HT800 |
|---|---|
| Color: | Grey And Customed Colors |
| Material: | PU Fibreglass |
Factory Direct Sale EN-13501 Certified Fire Smoke Curtain with 550°C Temperature Resistance and 0.6mm Thickness
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
Vermiculite Coated Ceramic Fiber Fabric – Custom Color High Temperature Cloth
| Surface Treatment: | Vermiculite |
|---|---|
| Width: | 1m Or Customized |
| Thickness: | 3mm |
Medium Weight Silicon High Temperature Fiberglass Cloth For Shipping Building Insulation
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 580 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
1mm Thick Both Side Silicone Rubber Coated Fabric Expansion Joint Material For Heat / Cold Insulation
| Weight: | 32 OZ |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Width: | 1.5 M |
1mm Thick Both Side Silicone Rubber Coated Flexible Compensators
| Weight: | 32 OZ |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Width: | 1.5 M |
Silicone Rubber Coated Glass Fiber Fabric Fiberglass Cloth
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |
High Strength Double-Sided Fireproof Silicone Fiberglass Mesh Cloth Rubber Coated Glass
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |

