All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 752 Products.
Silicone Coated Fiberglass For Equipment Covers Turbine Covers
| Weight: | 560 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Silver Grey |
Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth For Welding Blankets Welding Curtains
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Flame Retardant Silicone Rubber Coated Fiberglass Reinforcing Fabric Heat Resistant
| Maximum Temperature: | -50℃~ +550℃ |
|---|---|
| Color: | Silver Grey |
| Type Fiberglass: | E Glass |
Weatherproof Aluminum Foil Fiberglass Cloth For Insulation
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Twill Woven |
Heat Resistant 550C Thermal Insulation Fabric / Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth
| Weight: | 590 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.45 Mm |
| Color: | Red |
Anti-environment And Flame Resistant Silicone Coated Fiberglass Cloth For Fire Curtains And Welding Blankets
| Material: | Silicone Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Type: | E-Glass |
Aluminum Foil Laminated Fabric For Thermal Insulation Cover, Heat Resistant Curtain, Duct
| Weave Type: | Twill Woven |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Type: | E-Glass |
7628 Flame Retardant Woven Fiberglass Cloth 550C Electronic Heat Insulation
| Application: | Heat Tthermocovers |
|---|---|
| Weight: | 6OZ |
| Working Temperature: | 1000 F |
Exhaust Insulation Kit High Temperature Fiberglass Cloth Welding Blanket 1100g
| Weight: | 1100g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.4mm |

