All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 705 Products.
High Silica Fiberglass Cloth For Coating With Different Elastomers And Polymers
| Unit Weight: | 18oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.024inch |
High Temperature Resistant Thermal Insulation Fiberglass Tape
| Unit Weigh: | 32.4oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.055 Inch |
Customized Colored E-Glass Silicone Rubber Coated Fabric Cloth Fiberglass Base Heat Resistant Safety for Cutting Process
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Customized Colored Good Resistance E-Glass Silicone Rubber Coated Fabric Cloth Fiberglass Base Heat Resistant Safety for Cutting Process
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
1.3mm Bulk Woven 7628 Fiberglass Cloth Flexible Heat Insulation Roll Engine Exhaust Pipe Covers
| Application: | Engine Exhaust Pipe Covers |
|---|---|
| Weight: | 1000g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
High Temperature Resistance Ptfe Coated Fiberglass Cloth For Industrial Curtains
| Total Weight: | 580 G/sq.meter |
|---|---|
| Total Width: | 1000mm 1550m |
| Total Thickness: | 0.43mm |
Heat Protection Cover High Temperature Fabric Cloth 32.4OZ Graphite Coated Safety Cloth
| Unit Weigh: | 32.4oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.055 Inch |
Thermal Sheath High Temperature Fiberglass Cloth 78OZ Graphite Coated Heat Shield
| Unit Weight: | 78oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.102inch |
1.3mm Bulk Woven Fiberglass Cloth Heat Insulation Roll Engine Exhaust Pipe Covers
| Application: | Engine Exhaust Pipe Covers |
|---|---|
| Weight: | 1000g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
PU Coated Welding Fabric Expansion Joint Cloth 13.5OZ For Duct Connect
| Total Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1300mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |

