All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 412 Products.
High-temperature Fiberglass Fabric Reinforced Silicone Rubber Sheet with High Temperature Adhesive
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Flexible Satin Weave Silicone Coated Fiberglass Fabric Waterproof
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Weight: | 1120gsm |
| Thickness: | 0.95mm |
Silicone Fiberglass Cloth Waterproof Fireproof For Removable Insulation Covers
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Fiber Glass Cloth Roll Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
High Silica Fiberglass Fabric Coated Silicone / PU / Acrylic / Vermiculite Heat Resiatant
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
0.4mm PU Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtain And Smoke Curtains
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coated: | Two Side Polyurethane Coating |
| Thickness: | 0.4mm (0.016 Inch) |
0.4mm PU Coated Fiberglass Fabric For High Temperature Curtain
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coated: | Two Side Polyurethane Coating |
| Thickness: | 0.4mm (0.016 Inch) |
Good Abrasion Abrasion Resistance PU Coated Fiberglass Cloth for Welding Blanket
| Weight: | 120gsm To 3000gsm |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |
One-sided/two-sided coating with silicone rubber Silicone fabric For Fabric flexible connector
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Thermal Insulation Silicone Coated Glass Fabric For Welding Covers,Valve Pipe Flange Insulation Cover
| Weight: | 120gsm To 3000gsm |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |

