All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 412 Products.
0.4mm Silicone Fiberglass Fireproofing Fabrics Used In Smoke Curtains Meets En 13501- 1
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Public Area Universal Size Fire Resistant Fiberglass Fabric Alkali Free Featuring
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Surface Treatment: | Polyurethane(PU) Coated |
Fiberglass Fabric Floating Roof Seal For External Aboveground Tanks
| Product Name: | Fiberglass Fabric Floating Roof Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
High Temperature Fabric Acrylic Silicone Pu Pvc Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
Antistatic Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
0.4mm Grey PU Coated Fiberglass Fabric for Thermal Insulation And Fire Protection
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
One Side Or Both Side PU Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtains Smoke Curtains
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Weather And Abrasion Resistant Fiberglass Cloth For Floating Roof Tank Seal
| Product Name: | Fiberglass Cloth For Floating Roof Tank Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
0.41mm Thickness PU Coated Fiberglass Fabric Two Sides Alkali Free
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm Thickness |
Fireproof Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth Flexible Duct Cloth Fabric
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |

