All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 454 Products.
Heat Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric For Electric Insulation
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric For Electric Insulation
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
High temperature fiberglass cloth Glass Fiber Fabric With Red Silicone Rubber Coated
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Custom Service Double Side Insulation High Temperature Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
Two Side Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth with High Temperature Resistance (550°C) and Alkali Free E-Glass Material
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
Alkali Free Fiberglass Cloth with Silicone Coating, Suitable for Smoke Curtain
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
Fire Door PTFE Coated Fiberglass Fabric For Dust Lagging
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | Two Side Slicone Coated |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Flexible Satin Weave Silicone Coated Fiberglass Fabric Waterproof
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Weight: | 1120gsm |
| Thickness: | 0.95mm |
Custom Silicone Coated Fiberglass Waterproof Fireproof high temperature fiberglass cloth
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Custom Thick Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth with 560g/sqm Weight and 0.42mm Thickness for High Temperature Applications
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |

