All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 412 Products.
High Temperature Resistant Glass Fiber Cloth Fabric 460g/m2
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Surface Treatment: | Polyurethane(PU) Coated |
Double Coated Silicone Fiberglass 36'' Fire Pit Mats Protector
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weight: | 1Kg-3Kg |
| Thickness: | 0.8mm To 1.5mm |
Coated Silicone Fiberglass Fire Pit Mats for Under Fire Pit,Grill Mats for Outdoor Grill Deck Patio Protector
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weight: | 1Kg-3Kg |
| Thickness: | 0.8mm To 1.5mm |
Glass Fiber Fabric With Red Silicone Rubber Coated On Both Side
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Heat Reflective Silver Aluminum Fiberglass Cloth Laminated Glass Fiber Fabrics For Fire Blankets
| Weight: | 650 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.6 Mm |
| Color: | Silver |
0.4mm Silicone Fiberglass Fireproofing Fabrics Used In elevator smoke curtains automated fire and smoke curtains
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Fiberglass Welding Blankets For Curtains In The Machine Shop, As Drop Cloths, Insulation Mats And As Machine Covers
| Coating: | Double Sided PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
0.7mm Polyurethane Coated Glass Fabric for welding blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
silicone coated fiberglass Fireproof mat can perfectly protect your deck and lawn, allowing you to easily enjoy BBQ
| Use: | Thermal Insulation |
|---|---|
| Weight: | 1Kg-3Kg |
| Thickness: | 0.8mm~1.5mm, Or Customized |
Fire Resistant Fiberglass Cloth For Oil Tank Suspended Roof
| Product Name: | Fiberglass Cloth For Oil Tank Suspended Roof |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |

