All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 454 Products.
1mm Thick Both Side Silicone Rubber Coated Fabric Expansion Joint Material For Heat / Cold Insulation
| Weight: | 32 OZ |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Width: | 1.5 M |
Thermal Insulation Cover Fabric | 880g Wire Reinforced, High Temp Resistant
| Material: | Fiberglass, Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 650 C Degree |
| Weight: | 880 G/sqm |
Waterproof and Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Welding Blanket |
| Thickness: | 0.4mm |
0.4 mm Welding Blanket Roll
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Fire Resistance: | Medium Duty& Thermal Insulation |
| Thickness: | 0.4 Mm To 3mm |
0.4 mm Welding and fire Blanket Roll Outdoors Longer Emergency Fire Blanket
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Fire Resistance: | Medium Duty& Thermal Insulation |
| Thickness: | 0.4 Mm To 3mm |
Fireproof Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth for welding drapes Welding Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Fire Pit Mat Grill Mat Protect Your Deck, Patio, Lawn or Campsite from Popping Embers
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weight: | 1Kg-3Kg |
| Thickness: | 0.8mm To 1.5mm |
Emergency Fire Blanket Made of Yellow Silicone Coated Fiberglass Cloth
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Material: | Silicone Fiberglass |
Yellow Silicone Coated Glass Cloth for Emergency Fire Blanket
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Material: | Silicone Fiberglass |
High Strength Double-Sided Fireproof Silicone Fiberglass Mesh Cloth Rubber Coated Glass
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |

