All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ insulation silicone coated fiberglass cloth ] match 917 Products.
1mm Thick Both Side Silicone Rubber Coated Fabric Expansion Joint Material For Heat / Cold Insulation
| Weight: | 32 OZ |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Width: | 1.5 M |
Welding Fire Blanket Protection Industrial Fire Resistant Blanket Spark Protection Heavy-Duty Fire Blanket
| Alkali Content: | Medium Alkali |
|---|---|
| Technique: | Weaving And Sewing |
| Size: | 1m*1m,1.2m*1.2m,1.2m*1.8m,1.5m*1.5m,1.8m*1.8m,2.0m*2.0m |
China Manufacturer Good Quality 0.7mm Fireproof High Silica Fiberglass Fabric
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
High Silica Cloth 18oz Welding Blanket Roll High Temperature Resistant 1000C Heavy Duty
| Weight: | 600g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Roll Width: | 920mm |
| Thickness: | 0.65mm 0.025inch |
750C Stainless Steel Wire Reinforced Silicone Fiberglass Fabric For Fire Curtain
| Thickness: | 0.65 Mm (0.025 Inch) |
|---|---|
| Weight: | 830g/sqm (24.4Oz./Sq.Yd.) |
| Color: | White |
Fire Blanket For Welding & Fire Blanket For House Fire Blanket Material
| Thickness: | 0.2mm~3mm |
|---|---|
| Fire Resistance: | Medium Duty& Thermal Insulation |
| Color: | Grey,white,yellow,or Customized |
Fire Blankets Fire Curtains For Oil And Gas Industry
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven |
PU FIBERGLASS COATED FABRIC FOR FIRECURTAIN & SMOKE CURTAIN
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
PU FIBERGLASS COATED FABRIC FOR FIRECURTAIN & SMOKE CURTAIN
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
18oz Silica 0.6mm Industrial Fire Blanket Roll Safety Cloth For Fire Barrier Thermal Insulation Jacket
| Weight: | 600g/sqm |
|---|---|
| Industrial Fire Blanket Roll Width: | 920mm |
| Thickness: | 0.6mm |

