All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 605 Products.
Waterproof Pu Coated Glass Fibre Fabric for Extremely High Temperature Protect
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
1.4mm Thermal Insulation Flame Retardant Fabric 700 C Degree Heat Protection
| Wieght: | 1100 G/M2 |
|---|---|
| Thickness: | 1.5 Mm Thickness |
| Width: | 1.5 Meter Or OEM |
Silicone Coated Glass Fabric Fire Barrier Fabric for Thermal Insulation
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
One Side Or Both Side PU Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtains Smoke Curtains
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Heat Resistant Insulation Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth/fabric For Door/curtain/expansion Joint/welding
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
590 g/sqm Silicone Coated Glass Fabric Fire Barrier Fabric For Heat Resistant Insulation
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
High Strength PU Coated Glass Fabric for Fabric Expansion Joint
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Abrasion Resistance Pu Coated Glass Fibre Fabric for Fabric Duct Expansion Joints
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
High Strength PU Coated Fiberglass Fabric For Fabric Expansion Joint
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Black Anti-static PTFE Coated Fiberglass Fabric for Dust Lagging
| Yarn Type: | E-glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Plain Woven |

