All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 605 Products.
Green Single side PU(Polyurethane) Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
PU Glass Fabric Coating Side One Side Or Both Side for high temperature expansion joints
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Customized PTFE Coated Fiberglass Fabric Anti Stastic Performance
| Yarn Type: | E-glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Plain Woven |
High Temperature Heat Resistant coated fiberglass cloth PTFE coated fiberglass fabric in different color
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Polyurethane PU Coated Fiberglass Cloth Glass Fiber Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Silicone Fiberglass Cloth Fabric 600gsm Or Custom Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Silicone Coated Glass Fabric, Durable, High Tensile Strength, Waterproofing
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
550C High Temperature Heat Resistant Fiberglass Fabric Cloth For Removable Insulation Blankets
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 550 C Degree |
| Weight: | 1920 G/sqm |
33 OZ Blue Calcium High Temperature Fiberglass Cloth For Fire Door And Smoke Curtain
| Color: | Blue Or OEM |
|---|---|
| Origin: | Hubei, China |
| Main Application: | Thermal Insulation / Fire Curtain / Flexible Duct |
Coated Fiberglass Fabric Silicone Coated Welding Blanket Welding Curtain Welding Shield Mat
| Width: | 0.8m To 2m, Or Customized |
|---|---|
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
| Brand: | Suntex |

