All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 657 Products.
Chemical Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth Fire Retardant High Silica Textile
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Silicone Coated Fiberglass Bbq Accessories Smoker Ember Pad Round Fireproof Fire Pit Mat For Grills
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Fireproof Silicone Coated Fiberglass Cloth For Smoke Curtain And Car Fire Blanket
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Type: | C-Glass |
Single Side 1070gsm PU Coated Fiberglass Cloth Flame Retarded
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
High Silica Fiber Glass Cloth For Welding With Temperature Resistance
| Nominal Weight: | 620 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 0.914 Meter |
| Nominal Thickness: | 0.68 Mm |
17 Oz Red Silicone Coated Fiberglass Cloth For Welding Protection And Fire Blankets
| Weight: | 590gsm (17oz) |
|---|---|
| Thickness: | 0.45mm |
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
Abrasion Resistance Ptfe Fiberglass Cloth Chemical Resistant Waterproof For Oil And Gas Pipe Wrapping
| Weight: | 580 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Grey |
High Silica Fiberglass Cloth For Coating With Different Elastomers And Polymers
| Unit Weight: | 18oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.024inch |
High Temperature Resistance Ptfe Coated Fiberglass Cloth For Industrial Curtains
| Total Weight: | 580 G/sq.meter |
|---|---|
| Total Width: | 1000mm 1550m |
| Total Thickness: | 0.43mm |
Heavy Duty Silica Cloth Welding Blanket with 1000℃ Temperature Resistance 18 oz/sqy Unit Weight and Crowfoot Pattern
| Unit Weight: | 18 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1 Yard |
| Standard Thickness: | 0.025 Inch Fiberglass Cloth |

