All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 599 Products.
Double Sided Silicone Coated Fiberglass Cloth Flame Proof Abrasion Resistant
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
High Temperature Silicone Coated High Silica Fiberglass Cloth Fireproof Cloth
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Fire Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Chemical Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth Fire Retardant High Silica Textile
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Heavy Duty Vermiculite Coated Fiberglass Industrial Welding Fire Blanket Roll 800 C Resistance
| Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Size: | 1000mm |
| Diameter: | 1.4mm |
3732 Media Duty Coated Fire Blanket Fiberglass Welding Cloth Waterproof
| Weight: | 15 OZ/y2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 Mm |
| Color: | Silver Grey |
1.3mm Industrial Fire Blanket Roll Vermiculite Glassfiber Cloth 800 C Heat Resistant Fiberglass Welding Blanket Roll
| Nominal Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |
SUNTEX Industrial Fire Blanket Roll
| Nominal Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |
Two Sides Silicone Coated Fiberglass- Welding Blanket Factory
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |

