All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 580 Products.
High Quality Silicone Coated Fire Resistant Welding Blankets high temperature fiberglass cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
High Strength Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth Waterproof Oilproof
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Best Quality Environmentally Friendly Ball Fire Extinguisher Balloon Abc Dry Powder Round Ball Type Fire Extinguisher Ba
| Temp. Resistance: | From -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 32oz / Sqyd |
| Thickness: | 35mils |
0.4mm High Temperature Resistant Silicone Rubber Coated Welding Protective Clothing
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Acrylic Coated 100% Fiberglass Fire Blanket Blankets
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Color: | Black Or OEM |
| Application: | Fire Protection |
800C Vermiculite Coated High Temperature Fiberglass Cloth Heavy Duty Welding Protection
| Nominal Weight: | 1100 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm |
| Nominal Thickness: | 1.3 Mm |
Flame Resistant Fireproof Acrylic Coated 100% Fiberglass for Fire Door Smoke Screen
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Color: | Black Or OEM |
| Application: | Fire Protection |
Acrylic Coated 100% Fiberglass for Fire Door Smoke Screen
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Color: | Black Or OEM |
| Application: | Fire Protection |
Red 32 Oz Silicone Coated Fiberglass Cloth For Heat Shields
| Temp. Resistance: | From -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 32oz / Sqyd |
| Thickness: | 35mils |
Factory Direct Wholesale Price Silicone Coated Fiberglass Cloth Advanced Technology Quality Assurance
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |

