All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 600 Products.
E-Glass Fireproof Silicone Fiberglass Fabric Thermal Insulation Fiberglass High Temperature Resistance Silicone Fabric Cloth
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Thermal Insulation Silica Fabric High Temperature Resistant
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
Thermal Insulation Cover Fiber Glass Cloth Coated With Polyurethane
| Weight: | 1070g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.2mm |
Thermal Insulation Silica Fabric High Temperature Resistant Multilayers Cloth Compensator
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
High Temperature Heat Resistant Fiberglass Fabric Thermal Insulation Blankets
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 550 C Degree |
| Weight: | 1920 G/sqm |
Fire Retardant Silicone Fabric Thermal Fiberglass Fabric Insulation Fireproof Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth
| Coating: | Silicone Rubber On Both Side |
|---|---|
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 500 C Degree |
| Color: | Blue |
High Temperature Silicone Coated Flame Retardant Fiberglass Roller Fabric
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Ptfe Coated Fiberglass Fabric Cloth Roll Thermal Insulation
| Material: | Silicone Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Type: | E-Glass |
Silicone Coated Plain Woven Fiberglass Fabric For Thermal Insulation
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Fiberglass Cloth Roll
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |

