All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 854 Products.
Excellent Tensile Strength Acrylic Coated Fiberglass Fabric For Welding Blanket
| Color: | Golden Fire Resistant Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Application: | Smoke Curtain,welding Protection |
| Width: | 183cm |
silicone rubber coated fiberglass fabric for Expansion Joint,fire curtain,smoke curtain,welding blanket
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Silicone Coated Fiberglass Fabric for Smoke and Fire Curtain
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Silicone Coated Fiberglass Fabric For Insulation Facings And Removable Insulation Blankets
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Good Abrasion Resistance PU Coated Fiberglass Fabric Flame Retardant Waterproof
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Double Sided Silicone Coated Fiberglass Cloth Flame Proof Abrasion Resistant
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Awesome Abrasion Resistance PTFE Coated Fiberglass Fabric Anti Abrasion
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm |
| Thickness: | 0.43mm |
Abrasion Resistant Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Removable Insulation Cover
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
PU Coated Fiberglass Fabric Specially coated UV resistant, abrasion resistant fiberglass fabric
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Suntex Fireproof Silicone coated fiberglass Fabric colored fiberglass cloth For Thermal insulation barriers, heat shield
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |

