All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 899 Products.
1.25mm Fire Protection High Temperature Fiberglass Cloth for Fire curtains & doors
| Nominal Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 920mm |
| Nominal Thickness: | 1.25mm |
0.43mm PU Coated Fire Curtain Fabric Black For Air Distribution Ducts
| Unit Weight: | 14.5 Oz/sq.yard |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
Silica Fiber Glass Fabric for silica welding blankets silica welding curtains
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
High silica fiberglass for Welding and fire protection
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
E-Glass One Side Ptfe Coated Fabric Chemical Resistant
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
High Silica Glass Fiber 200gsm Fiberglass Cloth Fireproof Fabric For Welding
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
SUNTEX 36 OZ High Temperature Fiberglass Cloth Flame Resistant Barrier Silica Cloth
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
1200g Silca High Temperature Fiberglass Cloth 12H Satin For Welding Protection Blanket
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.3mm |
High Temperature Fiberglass Cloth For Expansion joints and High-temperature insulation
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
High Silica Fiberglass Cloth For Coating With Different Elastomers And Polymers
| Unit Weight: | 18oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.024inch |

