All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 894 Products.
High Temperature Fabrics Heat Resistant Fabrics , Ropes , Tapes and Sleeving
| Unit Weight: | 18 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1 Yard |
| Standard Thickness: | 0.025 Inch Fiberglass Cloth |
Silver Gray Silicone Fiberglass Cloth For Removable Insulation Jackets
| Coating: | One Side Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | 4H Satin |
| Weight: | 510gsm |
Thermal Insulation Silica Fabric High Temperature Resistant
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
Thermal Insulation Silica Fabric High Temperature Resistant Multilayers Cloth Compensator
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
600g High Temperature Resistance Silica Fabric For Fabric Duct Connector
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
2mm Silicate Ceramic Aluminum Foil Fiberglass Cloth Thermal Insulation
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Yarn Type: | E-glass |
Exhaust Pipe Covers 800C Smokeless High Temperature Fiberglass Cloth
| Material: | Fiberglass, Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 800 C Degree |
| Weight: | 1220 G/sqm |
600g High Temperature Resistance Silica Fabric For Expansion Joint
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
Fabric Rigid PU Coated Glass Cloth For Fire Resistant Welding Blanket
| Nominal Weight: | 690g/sq.meter |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1550mm 2000mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |

