All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 894 Products.
730 g Fiberglass Coated Fabric Expansion Joint Cloth With Silicone Anti Fire Air Connector Cloth
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 730 G/sqm OEM |
| Thickness: | 0.53 Mm OEM |
Flame Resistant Screen 650C High Temperature Resistant Fabric 34OZ Graphite Treated
| Unit Weight: | 33.8oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.059inch |
35 OZ Grey High Temperature Fiberglass Cloth Calcium Silicate Coating
| Width: | 1.5 Meter / 1.52 Meter |
|---|---|
| Thickness: | 1.mm |
| Weight: | 35 OZ |
High Temperature Silica Fiberglass Cloth Fire Barrier Fire Blanket Material
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.65mm |
1.25mm Fire Protection High Temperature Fiberglass Cloth for Fire curtains & doors
| Nominal Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 920mm |
| Nominal Thickness: | 1.25mm |
0.43mm PU Coated Fire Curtain Fabric Black For Air Distribution Ducts
| Unit Weight: | 14.5 Oz/sq.yard |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
Silica Fiber Glass Fabric for silica welding blankets silica welding curtains
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
High silica fiberglass for Welding and fire protection
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
E-Glass One Side Ptfe Coated Fabric Chemical Resistant
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
High Silica Glass Fiber 200gsm Fiberglass Cloth Fireproof Fabric For Welding
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |

