All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 901 Products.
Thermal Insulation Silica Fabric High Temperature Resistant Multilayers Cloth Compensator
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
2mm Silicate Ceramic Aluminum Foil Fiberglass Cloth Thermal Insulation
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Yarn Type: | E-glass |
Most Popular Fabric Fibreglass E Glass Cloth Pu Coated Fiber Glass Fabric
| Unit Weigh: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
800℃ Smokeless High-Temperature Fiberglass Cloth Exhaust Pipe Covers
| Material: | Fiberglass, Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 800 C Degree |
| Weight: | 1220 G/sqm |
600g High Temperature Resistance Silica Fabric For Expansion Joint
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
Fabric Rigid PU Coated Glass Cloth For Fire Resistant Welding Blanket
| Nominal Weight: | 690g/sq.meter |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1550mm 2000mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
600g High Temperature Resistance Silica Fabric For Fabric Duct Connector
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
4H Satin 0.41mm Fire Retardant Fabric PU 2 Sides M0 Fire Resistant Curtains
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
PU Coated 460gsm Flame Retardant Fabric For Heat Shield Covers
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 460 G/sqm |

