All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant industrial fabric ] match 394 Products.
24oz Twill Weave Fire Resistant Acrylic Coated Fiberglass Fabric Welding Protection
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Treatment: | Black Acrylic Coated |
| Application: | Welding Protection |
Chemical Resistant PTFE Coated Fiberglass Fabric 0.43mm Flame Resistant Barrier
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm |
| Thickness: | 0.43mm |
Satin Weave Polyurethane Coated Fiberglass Fabric for Fabric expansion joint
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.4mm |
High-temperature/heat Resistant, Fireproof, Thermal Insulation PTFE Coated Fiberglass Fabric
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
PTFE Coated Fiberglass Fabric for Electronic Insulation and Heat Press Release Sheet
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm |
| Thickness: | 0.43mm |
550 Degree High Temperature Resistance Fire Proof Safety Welding Protection Fiberglass Fire Blanket
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Colorful Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Material: | Silicone Coated Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | C-Glass |
| Alkali Content: | Medium |
Silicone coated fiberglass fabric silicon rubber coated fiberglass cloth
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | Two Side Slicone Coated |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Double Side Blue Black Twill Weave PU Coated Fiberglass Fabric Welding Blanket
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Heavy Duty Welding Blanket with 1m/1.3m/1.5m/1.52m/1.55m Width Blue/Black Twill Weave PU Coated Fiberglass Fabric
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |

