All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant industrial fabric ] match 394 Products.
Fiberglass Welding Blanket Fireproof 550C Heat Resistant Industrial Mat
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Fire Resistance: | Medium Duty& Thermal Insulation |
| Thickness: | 0.4 Mm To 3mm |
Antistatic Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
High temperature welding fire blanket resistant heavy duty welding blanket
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
0.8mm,1.5mm High Temperature Thermal Insulation Silicone Glass Fabric Cloth For Welding Protection Blanket Fire Curtains
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
17 Oz 16 Mil Thickness 1000°F Temperature Resistance Welding Blanket Fireproof Blanket
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
Acrylic coated fiberglass fabric Welding Curtains & Blanket
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
Excellent Tensile Strength Acrylic Coated Fiberglass Fabric For Welding Blanket
| Color: | Golden Fire Resistant Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Application: | Smoke Curtain,welding Protection |
| Width: | 183cm |
SUNTEX Acrylic Coated Fiberglass Fabric
| Color: | Golden Fire Resistant Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Application: | Smoke Curtain,welding Protection |
| Width: | 183cm |
Fireproof Silicone Coated Fabric For Heat Resistant And Thermal Insulation
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Red Fire Resistant Silicone Coated glass cloth fabric For Expansion Joint High Strength
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content:: | Alkali Free |
| Weave Type: | 8H Satin, Or Customized |

