All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 869 Products.
Silicone Coated Fiberglass Fabric For Thermal Insulation Cover Mattress Blanket Jacket
| Material: | Ceramic Fiber Insulation, Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth Roll
| Material: | Ceramic Fiber Insulation, Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Industrial Heat And High Temperature Fabrics Fire Resistant Fiberglass Fabric
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Surface Treatment: | Polyurethane(PU) Coated |
Silicone Coated E-Glass Fabric 850g/m2 Heat Resistant Industrial Curtains
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
High Temperature Resistance Alkali Free 600gsm Silica Coated Fiberglass Fabric for Expansion Joints
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
Silicone Coated Glass Fiber Fabric 0.4 Mm Cold And Heat Resistant Material
| Weight: | 510 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.44 Mm |
| Color: | Silver Grey |
Reflective Aluminum Foil Fiberglass Fabric For Flexible Connector Duct
| Thickness: | 0.4 Mm |
|---|---|
| Weight: | 470g/㎡ |
| Coating: | Aluminum Foil |
Silicone Coated Glass Fiber Fabric for Insulation Cover Insulation Pad Industrial Thermal Cover
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Coated Fiberglass Fabric Silicone Coated Welding Blanket Welding Curtain Welding Shield Mat
| Width: | 0.8m To 2m, Or Customized |
|---|---|
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
| Brand: | Suntex |
Coated Fiberglass Fabric Silicone Coated Temperature resistance from approx. –50 ℃ to approx. +250 ℃
| Width: | 0.8m To 2m, Or Customized |
|---|---|
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
| Brand: | Suntex |

