All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 870 Products.
0.4mm Air Distribution PU Coated Fiberglass Fabric Flame Retardant M0 Certificate
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Grey |
Stainless Steel Wire Reinforced Fiberglass Cloth With PU Coating 0.7mm For Fire Blanket Smoke Curtains
| Total Weight/ Nominal Weight: | 690g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1200mm 1520mm |
| Nominal Thickness: | 0.7mm Fiberglass Fabric |
510g Single Side Silicone Coated Fiberglass Fabric For Welding Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave: | Twill Woven |
PTFE Coated Glass Fabric for Custom Thermal Insulation Jacket
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
High temperature fabric cloth Silicone rubber coated fiberglass cloth high-strength, high-temperature-resistant
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Fiberglass Fire Resistant Welding Blanket Silicon Rubber Colored Fiberglass Cloth
| Alkali Content: | Medium |
|---|---|
| Weight: | 580g/sqm |
| Thickness: | 0.45 Mm |
PU Coated Glass Fabric for Reusable Insulation Blankets & Pads
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Silver Grey Fiberglass Fire Resistant Welding Blanket Silicon Rubber Colored Fiberglass Cloth
| Alkali Content: | Medium |
|---|---|
| Weight: | 580g/sqm |
| Thickness: | 0.45 Mm |
580g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Middle |
| Weave Type: | Twill Woven |
Fiberglass Fabric For Tough And Highly Durable Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |

