All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 870 Products.
silicone fabric Blankets for fire blanket and fire pit mat
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Fireproof Silicone Coated Fabric anti-environment and flame resistant For Heat Resistant And Thermal Insulation
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
E-Glass Fireproof Silicone Fiberglass Fabric Thermal Insulation Fiberglass High Temperature Resistance Silicone Fabric Cloth
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth Fireproof PU Coated Fiber Glass Cloth Insulation Mattress Insulation Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
550°C Heat Resistant Acrylic Coated Welding Blanket Fire Blanket with Customizable Sizes
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Surface Treatment: | Acrylic Coated |
550°C Heat-Resistant Acrylic-Coated Fiberglass Welding Fire Blanket
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Surface Treatment: | Acrylic Coated |
Coated Fiberglass Cloth Fiberglass with silicone rubber coating two sides high temperature heat weld spatter
| Material: | Silicone Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Tape: | C-glass |
Weatherproof High performance textiles Silicone coated glass fabrics for Insulation blankets, covers, mattress and pad
| Material: | Silicone Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Tape: | C-glass |
High-temperature silicone coated glass fabric Good light, UV, and oxidation resistance for Welding protection
| Material: | Silicone Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Tape: | C-glass |
Colored Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric Alkali Free Fireproof
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Weight: | 1120gsm |
| Thickness: | 0.95mm |

