All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 870 Products.
Durable 460 g/sqm 0.41 mm Fireproof Fiberglass Welding Blanket with High Temperature Resistance
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Neoprene Coated Fiberglass Chemical Resistant Fabric 0.5mm Black Color Weather Resistance
| Weight: | 600 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.45 Mm |
| Color: | Black |
1000ºF Heat Resistance Thermal Insulation Fabric For Pipe Reparing Rewettable Fiberglass Lagging
| Weight: | 530 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.58 Mm |
| Color: | White |
Welding PU Coated Fiberglass Fabric Cloth Fire Barrier M0 Isolating Fabric Canvas 0.4mm
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.4mm |
Water resistance Neoprene Coated Fiberglass Chemical Resistant Fabric Black Color Weather Resistance
| Weight: | 600 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.45 Mm |
| Color: | Black |
PU Coated Fiberglass Fabric 460gsm Heat Resistant Welding Blanket
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Double Side Fireproof PU Coated Fiberglass Welding Blanket with 1800C Temperature Resistance and Multiple Width Options
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
High-Temperature Vemiculite Coated Silica Fiberglass Welding Blanket with 1800C Resistance Fireproof Fire Blanket
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
PU Coated Fiberglass Fire Blanket with 1800C Resistance Blue Black Twill Weave for Welding and Heat Insulation
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |

