All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ customized pu coated fabric ] match 509 Products.
E-Glass One Side Ptfe Coated Fabric Chemical Resistant
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
PU Coated Fiberglass for EV CAR FIRE BLANKET
| Color: | Gray |
|---|---|
| Thermal Resistance: | 550℃/1000℃ |
| Packaging Details: | High temperature resistant fire fabric packed in cartons loaded on pallets or according to customers' requirements. |
PU Coated Fiberglass for EV CAR FIRE BLANKET fire blankets suitable for high temperature and electric resistance
| Color: | Gray |
|---|---|
| Thermal Resistance: | 550℃/1000℃ |
| Packaging Details: | High temperature resistant fire fabric packed in cartons loaded on pallets or according to customers' requirements. |
PU Coated Fiberglass for EV CAR FIRE BLANKET
| Color: | Gray |
|---|---|
| Thermal Resistance: | 550℃/1000℃ |
| Packaging Details: | High temperature resistant fire fabric packed in cartons loaded on pallets or according to customers' requirements. |
Heat And Cold Resistant PU Coated Fiberglass Fabric 0.4mm For Air Distribution Ducts M0
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Fireproof Polyurethane (PU) Coated Fiberglass Cloth Heat Protection Thermal Insulation
| Yarn Type: | C-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Middle |
0.4mm High Durability Fire Resistant Fiberglass Fabric Soft Polyurethane (PU) Coated
| Yarn Type: | C-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Middle |
High Temperature Fabric Acrylic Silicone Pu Pvc Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
PU Impregnated Cloth Rubber Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
Good Abrasion Resistance PU Coated Fiberglass Fabric Flame Retardant Waterproof
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |

