All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ customized pu coated fabric ] match 499 Products.
Waterproof PU Flame Resistant Industrial Fiberglass Products Cloth Tape Material Fiberglass Fabric
| Weight: | 220g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000mm |
| Thickness: | 0.21mm |
High Temperature Cloth PU Coated Duct Cloth Fabric Fire Barrier 0.21mm Red Fire Retardant
| Weight: | 220g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000mm |
| Thickness: | 0.21mm |
Heatproof Fabric PU Coated Fiberglass Fabric M0 Welding Fire Blanket 0.41mm 460g Fabric Duct
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
0.77mm PU Coated Fire Curtains Fabric Expansion Joint Cloth / Fiberglass Fabric Roll
| Weight: | 620g/sqm Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.77mm |
0.77mm PU Coated Fire Curtains Fabric Air Distribution Ducts
| Weight: | 620g/sqm Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.77mm |
Blankets Fiberglass Welding Cloth PU Coated 0.72mm M0 Thermal Insulation Fiberglass Fabric
| Weight: | 720g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.72mm |
High Temperature Resistant PU Coated Fiberglass Fabric 0.7mm For Fireproof Blanket
| Weight: | 690g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1200mm 1520mm 2000mm |
| Thickness: | 0.7mm |
Thermal Isulating Materials PU Coated Fiberglass Fabric 0.65mm M0 For Welding Protection Fireproof Blanket
| Nominal Weight: | 690g/sq.meter |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1550mm 2000mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
Satin Weave Polyurethane Coated Fiberglass Fabric for Fabric expansion joint
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.4mm |
M0 Fire Proof PU Coated Fiberglass Fire Retardant Cloth 4H Satin For Flexible Expansion Joint
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |

