All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ customized pu coated fabric ] match 499 Products.
Fabric Air Distribution Ducts PU Coated Fabric For Flexible Connector 460g Welding Blankets Perforable
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Thermal Insulation Fire Protection 460g/M2 PU Coated Fiberglass Fabric
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Thermal Insulation Fire Protection Heat Resistant PU Coated Fiberglass Fabric for Welding Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Fire Resistant Fiber Glass Fabric Water And Oil Resistant PU Coated Fabric For Fire&smoke Curtains
| Coating: | Polyurethane |
|---|---|
| Weight: | 460g/sqm |
| Thickness: | 0.4mm |
Green Single side PU(Polyurethane) Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
High Temperature Heat Resistant coated fiberglass cloth PTFE coated fiberglass fabric in different color
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
0.4mm Air Distribution PU Coated Fiberglass Fabric Flame Retardant M0 Certificate
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Grey |
Plain / Twill PU Coated Fiberglass Fabric For Curtain Fabric Fire Protection 0.21mm Thickness Compensator Cloth
| Weight: | 220g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.21mm |
Fire Resistant PU Coated Fiberglass Fabrics M0 0.41mm 460g Flexible Duct Cloth Fabric
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Stainless Steel Wire Reinforced Fiberglass Cloth With PU Coating 0.7mm For Fire Blanket Smoke Curtains
| Total Weight/ Nominal Weight: | 690g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1200mm 1520mm |
| Nominal Thickness: | 0.7mm Fiberglass Fabric |

