All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 720 Products.
Easy To Be Sewn Fabricated PTFE Coated Fiberglass Fabric For Thermal Insulation
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
PU Coated Glass Fabric for Reusable Insulation Blankets & Pads
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Pu coated fiber glass fabric insulation fireproof silicone rubber coated fiberglass cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
E Glass Silicone Coated 1.6m X1.8m fiberglass Welding Blanket Roll
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.4 Mm - 0.8 Mm |
Engine Exhaust Pipe Covers PTFE Coated Fiberglass Fabric 20OZ Fireproof Curtain E Glass Cloth
| Standard Weight: | 20oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Abrasion Resistance Ptfe Fiberglass Cloth Chemical Resistant Waterproof For Oil And Gas Pipe Wrapping
| Weight: | 580 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Grey |
Chemical Resistant PTFE Coated Fiberglass Fabric 0.43mm Flame Resistant Barrier
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm |
| Thickness: | 0.43mm |
Wire Reinforced Silicone Coated Glass Cloth On Thermal Insulation Cover
| Product Name: | Wire Reinforced Glass Fabric Used On Thermal Insulation Cover |
|---|---|
| Material: | Fiberglass Fabric, Stainless Steel Wire |
| Keyword: | Wire Reinforced Glass Fabric |
Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth Fireproof PU Coated Fiber Glass Cloth Insulation Mattress Insulation Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
2 Sided Ptfe Coated Fiberglass Fabric With Crowfoot Pattern
| Standard Weight: | 20oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Standard Thickness: | 0.017inch |

