All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 705 Products.
SUNTEX One Side Silicone Coated Fiberglass Cloth Steam Pipe Insulation Material
| Coated Fiberglass Cloth Weight: | 510 G / M2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.43 Mm OEM |
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
0.4mm Fiberglass Woven Fabric E Glass Yarn M0 Fire Blanket Materia
| Application: | Fire Blanket |
|---|---|
| Weight: | 430g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
510g Single Side Silicone Coated Fiberglass Fabric For Welding Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave: | Twill Woven |
0.77mm PU Coated Fire Curtains Fabric Air Distribution Ducts
| Weight: | 620g/sqm Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.77mm |
Heat Guard Fiberglass Insulation Cover For Insulation Of Flanges And Pipes thermal insulation fabric
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Pu Coated Waterproofing Fiberglass Cloth Roll For Fabric Expansion Joint
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 490g/sqm |
|---|---|
| Standard Width / Width / Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness / Standard Thickness / Thickness: | 0.43mm |
Practical Wholesale Cheap Price 0.8mm Twill Heat Insulation Fiberglass Cloth
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
One Side Silicone Coated Fiberglass Cloth Steam Pipe Insulation Material
| Coated Fiberglass Cloth Weight: | 510 G / M2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.43 Mm OEM |
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
Hot sales abrasion resistance PTFE coated chemical resistant fabric waterproofing
| Weight: | 580 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Grey |
Neoprene Coated Fiberglass Chemical Resistant Fabric 0.5mm Black Color Weather Resistance
| Weight: | 600 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.45 Mm |
| Color: | Black |

