All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 735 Products.
Abrasion Resistant PTFE Coated Fabric High Temperature Resistant
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
Temperature Resistance Silicone Fiberglass Cloth For Thermal Insulation Covers
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |
Fiberglass Cloth/Fabric Coated with PU Material for Pipe Fabric Soft Connection
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
China Fireproof Heat Resistant Security Glass Fiber Welding Fire Blanket For Fire
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave: | Twill Woven |
Woven 7628 Fiberglass Fabric Fireproof Material 550C 6 Oz Fibreglass Cloth
| Application: | Thermal Insulation Covers |
|---|---|
| Weight: | 200g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
Good Quality Aluminum Foil Coated Cloth Laminated Roll Fireproof Fiberglass Fabric
| Treatment: | Aluminum Foil/film |
|---|---|
| Weight: | 220 G/m2 |
| Thickness: | 0.2mm |
580g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Middle |
| Weave Type: | Twill Woven |
400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric Used In Flexible Fabric Connector
| Material: | 400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Temperature Resistance 0.4mm Silicone Impregnated Fiberglass Cloth
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |
Grease Resistance oils Resistance fuel Resistance17oz Silicone Coated Fiberglass Cloth for Insulation Cover
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |

