All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 722 Products.
Hot sales abrasion resistance PTFE coated chemical resistant fabric waterproofing
| Weight: | 580 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Grey |
Neoprene Coated Fiberglass Chemical Resistant Fabric 0.5mm Black Color Weather Resistance
| Weight: | 600 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.45 Mm |
| Color: | Black |
Flexible Fabric Expansion Joint Cloth / Black Fiberglass Fabric PU Coated M0 Fire Retardant
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 490g/sqm |
|---|---|
| Standard Width / Width / Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness / Standard Thickness / Thickness: | 0.43mm |
Thermal Insulation Cover PU Coated Fiberglass Fabric Polyurethane Coated Fabric 1.2mm
| Weight: | 1070g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.2mm |
E Glass Fiber Flame Retardant Woven Glass Cloth 0.8mm For Fire Curtain
| Application: | Fire Curtain |
|---|---|
| Weight: | 800g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
Water resistance Neoprene Coated Fiberglass Chemical Resistant Fabric Black Color Weather Resistance
| Weight: | 600 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.45 Mm |
| Color: | Black |
Abrasion Resistant PTFE Coated Fabric High Temperature Resistant
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
Temperature Resistance Silicone Fiberglass Cloth For Thermal Insulation Covers
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |
Fiberglass Cloth/Fabric Coated with PU Material for Pipe Fabric Soft Connection
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
China Fireproof Heat Resistant Security Glass Fiber Welding Fire Blanket For Fire
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave: | Twill Woven |

