All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 705 Products.
Silicone Coated Fiberglass Fabric - High Temperature E-Glass Cloth
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
Chemical Resistant Ptfe Coated Glass Cloth Fabric 580g Fire Protection Thermal Insulation Cover
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
Flame Resistance PTFE Coated Fiberglass Fabric 17OZ Thermal Insulation Shell Fibreglass Cloth Roll
| Unit Weight: | 17oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.016inch |
Waterproof Pu Coated Glass Fibre Fabric for Fire curtains and smoke curtains
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Waterproof Pu Coated Glass Fibre Fabric for Extremely High Temperature Protect
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Silicone Coated Glass Fibre Fabric for Insulation Pad Industrial Thermal Cover
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Fire Retardant PU Coated Waterproofing Fiberglass Cloth Fire Resistant Fabric PU Coated Glass Fiber Fabric High Quality
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Anti Static High Quality PTFE Coated Fiberglass Fabric High Temperature Resistant Glass Fiber Fabric
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
Fiberglass Cloth Coated Silicone PU Glass Fiber Fabric
| Base Material: | Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Type: | E-Glass |
High Temperature 0.41mm PU Coated Fire Retardant Fiberglass Fabric M0 Fire Resistant Curtain
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |

