All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 728 Products.
High Temperature 550°C Resistance Silicone Coated Fiberglass Fabric with 0.3mm Thickness and 400 g/sqm Weight
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Double Side Silicone Coated Fiberglass Fabric 0.3mm Thickness 400 g/sqm Weight 1/1.2/1.5m Width Fireproof Insulation Material
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Fiberglass Cloth Roll Non Adhesive Woven Fiberglass Cloth Mesh Strip E-Glass Fiber Fabric
| Application: | Smoke Curtain |
|---|---|
| Weight: | 2050g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
Alkali Free Double Sided Silicone Coated Fiberglass Fabric with Water Repellent Properties for Thermal Insulation
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Polyurethane PU Coated Fiberglass Cloth Glass Fiber Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Green Single side PU(Polyurethane) Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Abrasion Resistance Pu Coated Glass Fibre Fabric for Fabric Duct Expansion Joints
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
High Strength PU Coated Fiberglass Fabric For Fabric Expansion Joint
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
High Temperature Heat Resistant coated fiberglass cloth PTFE coated fiberglass fabric in different color
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Fireproof PU Coated Fiberglass Fabric one Sided For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |

