All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 412 Products.
Thermal Insulation Silicone Coated Fiberglass Fabric Fireproof
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
High temperature fabric cloth Silicone rubber coated fiberglass cloth high-strength, high-temperature-resistant
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Silicone Coated Fiberglass Fabric Flexible Thermal Fireproof Material flexible fireproof material
| Material: | 400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
High Temperature Resistant Thermal Insulation Refractory silicone coated fiberglass fabric
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Chemica Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric Fireproof E-Glass/C-Glass Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Durable Silicone Coated Fiberglass Fabric E-Glass High Temperature Resistance Silicone Fiberglass
| Material: | 100% Fiberglass, Silicone |
|---|---|
| Weight: | 17oz / Sqyd |
| Thickness: | 17mils |
1.7mm Aluminum Foil Fiberglass Cloth Heat Shield Fiberglass Fabric For Fireproof And Waterproof
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Oilproof Silicone Coated Fiberglass Fabric 17mils Thickness
| Material: | 100% Fiberglass, Silicone |
|---|---|
| Weight: | 17oz / Sqyd |
| Thickness: | 17mils |
Chemical Resistant Fireproof High Quality Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Professional Safety Pu Coated Fiberglass Fabric Fire Blanket Heat Insulation
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |

