All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 412 Products.
Good mechanical properties Silicone Coating Fabric For High Temperature Removable Pads
| Basic Fabric: | Satin Weaved Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
| Weight: | 1156gsm(34oz /sqyd) |
Fire Resistant Fiberglass Cloth Colorful Silicone Coated Fiberglass Fabric Fireproof
| Product Name: | Fire Resistant Fiberglass Cloth For Floating Roof Tanks Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
High Temperature Resistance Alkali Free 850g/m2 Silicone Coated Fiberglass Fabric for Heat Insulation
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
High Temperature Silicone Fabric Expansion Joints Fire Resistant Cloth and Waterproof
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Waterproof Fire/Flame Retardant Heat Resistant PTFE Glass Fiber Cloth Heat Resistant PTFE Coated Fiberglass fabric
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | Two Side Slicone Coated |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Artisan Non Stick Silicone Fireproof Fiberglass Cloth Materials For Tank Sealing
| Product Name: | Fiberglass Fabric Materials For Floating Roof Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
Silicone coated fiberglass fabric silicon rubber coated fiberglass cloth
| Material: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | Two Side Slicone Coated |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Heat Resistant Industrial Curtains Made of 850g/m² Silicone-Coated E-Glass Fabric
| Base Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Weave Type: | Twill Woven Or Customized |
Pu coated fiber glass fabric insulation fireproof silicone rubber coated fiberglass cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Polyurethane PU Coated Fiberglass Cloth Glass Fiber Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |

