All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 412 Products.
For Smoke Curtain Alkali Free Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
Silicone Fiberglass Fireproofing Fabrics Used In Fiberglass Welding Curtain
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Flexible Connector Polyurethane Coated Fiberglass Fabric High Temperature Hose Fabric
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Weight: | 710g/sqm (20.88 Oz./Sq.Yd.) |
| Thickness: | 0.65mm (0.025 Inch) |
4H Satin Weave type Silicone Coated Silica Fiberglass Fabric Fire Resistant
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Custom Silicone Coated Fiberglass Waterproof Fireproof high temperature fiberglass cloth
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Heat Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric For Electric Insulation
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric For Electric Insulation
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
1.5m*1.8m Fire Curtain Fabric
| Type: | High Temperature Resistant Fire Blankets/curtains |
|---|---|
| Fire Resistance: | High Temperature Resistance |
| Weight: | 200 G/㎡ To 3000 G/㎡ |
Manufacturer High Temperature Colored Silicone Coated Industrial Fiberglass Fabric Reinforced Glass Fiber
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
China Factory Fiber Glass Fabric One Side Silicon Coated For Fabric flexible connector
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |

