All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ fireproof and waterproof fireproof fiberglass fabric ] match 454 Products.
Black PTFE Coated Fiberglass Fabric For Thermal Insulation System
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 300C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
High Temperature Resistance Silicone Coated Fiberglass Fabric for flame retardant equipment covers
| Width: | 0.8m To 2m, Or Customized |
|---|---|
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
| Brand: | Suntex |
Anti Heat Fire Protection Silicone Rubber Coated Fiberglass 1260c High Temperature Ceramic Fiber Yarn Reinforced
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Wholesale Plain Twill Black Red Silicone Tape Impregnated Fiberglass Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
High Quality Silicone Coated Fire Resistant Welding Blankets high temperature fiberglass cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Grey Polyurethane Fiberglass Cloth Anti Heat Flame Retardant Silicone Coated Glass Fiber Cloth For Fireproof curtain
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
High Silica Fabric Silicone/PU/Vermiculite/Acrylic/Coated Silica Fiberglass Fabric High Quality Silica Products
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Single-sided Silicone Coated Fiberglass Fabric for Removable Thermal Insulation Jackets and Blankets
| Width: | 0.8m To 2m, Or Customized |
|---|---|
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
| Brand: | Suntex |
Silicone Coated Red Fiberglass Fabric 580g, Ideal for Engine Heat Cover Applications
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Black Silicone Fiberglass Fabric with One Side Coating
| Weight: | 960gsm |
|---|---|
| Thickness: | 0.72mm |
| Coating: | One Side Silicone Rubber |

