All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 295 Products.
800C Degree Stainless Steel Wire Fiberglass Fabric Roll For Thermal Insulation Mattress
| Weight: | 1250 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 1.4 Mm |
| Color: | Grey |
30oz Weave - Lock Fire Resistant Fiberglass Fabric Flame Resistant Fabric 550C
| Color: | Black |
|---|---|
| Application: | Welding Barriers |
| Thickness: | 0.043'' |
Heavy Duty Welding Protection Blanket Fiberglass High Temperature Fabric Cloth 2.6mm Graphite Coated
| Nominal Weight: | 1150g/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm |
| Nominal Thickness: | 2.6mm |
26oz Bulk E Glass Lagging Woven Fiberglass Cloth Welding Sparks Insulation Fire Blanket
| Application: | Welding Sparks Insulation |
|---|---|
| Weight: | 880g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
26oz Bulk E Glass Lagging Woven Fiberglass Cloth Welding Sparks Insulation Fire Blanket
| Application: | Welding Sparks Insulation |
|---|---|
| Weight: | 880g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
26oz Bulk E Glass Lagging Woven Fiberglass Cloth For Welding Sparks Insulation Fire Blanket
| Application: | Welding Sparks Insulation |
|---|---|
| Weight: | 880g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
Vermiculite Coated Fiberglass Cloth High Temperature Resistance Thermal Insulation Fabric
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Abrasion Resistant Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Removable Insulation Cover
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Fire Blanket Welding Curtains
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Coated Fiberglass Fabric For Fire Blanket Welding Curtains
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |

