All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 295 Products.
Fiberglass Fireproof Textile Fire Curtain Fabric Calcium Silicate Insulation Pipe Cover
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 32 OZ |
Thermal Insulation Cover PU Coated Fiberglass Fabric Polyurethane Coated Fabric 1.2mm
| Weight: | 1070g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.2mm |
SUNTEX 36 OZ High Temperature Fiberglass Cloth Flame Resistant Barrier Silica Cloth
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
2.5mm Flame Retardant High Temperature Fiberglass Cloth 66OZ Graphite Coated Fiberglass Fabric Roll
| Unit Weight: | 66 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.098 Inch |
Customized 0.4mm Silicone Rubber Elastomer Coated Fiberglass Fabrics
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Silica Fiberglass Fabric High Temperature Fiberglass Cloth for different surface treatment
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
Thermal Insulation Cover Fiber Glass Cloth Coated With Polyurethane
| Weight: | 1070g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.2mm |
Silicone Rubber Elastomer Coated Fiberglass Fabrics for Removable Insulation Blankets And Welding Curtains
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
High Strength Silicone Coated Fiberglass Fabric for Insulation Blankets And Welding Curtains
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Heat Insulation Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric Flame Resistant Material
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |

